Bu Meme Coin Çin Haberlerinin Ortasında Fırladı Gitti!

Popüler meme coin Floki (FLOKI) Pazar günü yüzde 10’un üzerinde bir artış gösterdi. Bugün ise artış hızı biraz yavaşladı. Ancak genel olarak Valhalla metaverse oyunu için Çin odaklı bir girişimin ortasında yatırımcıların tokena yatırım yapmasıyla üç haftadan uzun bir süredir en yüksek işlem hacimlerini gördü. İşte detaylar…

Popüler meme coin, sıçrama yaşadı

Shiba Inu köpek cinsinden esinlenerek tasarlanan tokenlerin işlem hacimleri, geçen haftaki 25 milyon dolarlık ortalamadan 60 milyon doların üzerine çıktı. Bu artış, Floki oyununun reklamlarının bazı Çin spor turnuvalarında yer almasıyla gerçekleşti. Spor ve kripto para dünyası, 2023 Dünya Masa Tenisi Şampiyonası’nın merakla beklenen finali sırasında şaşırtıcı bir şekilde karşı karşıya geldi.

Hevesli taraftarlar heyecan dolu maçları izlemek için ekran başına geçtiklerinde, beklenmedik bir görüntü dikkatlerini çekti. Meme coin FLOKI, resmi web sitesine bir bağlantı ile birlikte reklam panolarını önemli bir ortak olarak süslüyordu. Bu beklenmedik ittifakın yarattığı heyecan kripto para topluluğunda şok etkisi yarattı. FLOKI’nin piyasa değeri üzerinde anında bir etki yaratarak yüzde 10’un üzerinde bir artışa yol açtı.

Floki daha önce yaptığı açıklamada, Valhalla oyunu için daha fazla kullanıcı çekmeye yönelik son hamlesinde Çin’i hedeflediğini belirtmişti. Geliştiriciler, oyunun içeriğinin ve teknik belgelerinin Çince dillerinde mevcut olacağını ve özellikle Çin oyun pazarını hedeflediklerini de sözlerine ekledi. “Çin anlatısı”, son zamanlarda güç kazanıyor. Özellikle, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Hong Kong’da bireysel kripto ticareti için yasalar 1 Haziran’dan itibaren gevşetilecek.  Bu beklenti sonucu birkaç haftadır Conflux (CFX) gibi bazı Asya odaklı tokenlerin fiyatları arttı.

Çin anlatısı dikkat çekmeye devam ediyor

1 Haziran’dan itibaren Hong Kong, yatırımcıların ülkedeki düzenlenmiş borsalarda Bitcoin, Ethereum ve solana gibi bazı tokenlere yatırım yapmalarına izin verecek. Yatırımcıların herhangi bir stablecoin tutmasına izin verilmemekte.  Ancak bu hamle, zengin Çinli spekülatörlerin yakında kripto piyasalarına para akıtacağı hissini körükledi.

Floki çekirdek geliştiricisi @100bviking, “Çoğu büyük ekonominin bu yıl yavaşlaması beklenirken, Çin ekonomisinin güçlü bir şekilde büyümesi öngörülüyor” dedi. “JP Morgan, 2023 yılında Çin için %4’lük bir GSYH büyümesi öngörüyor. Bu, küresel ekonomi için öngörülenden 2,5 kat ve ABD’nin öngörülen ekonomik büyümesinden 4 kat daha fazla. Bu güçlü büyüme kriptoya da yansıyacak,” dedi.

Böylece FLOKI, Dünya Masa Tenisi Şampiyonası ile olan bağlantısı nedeniyle gündem oldu. Ancak kalıcı başarısı nihayetinde temel teknolojisinin gücüne ve yatırımcı güvenini sürdürme yeteneğine bağlı olacak. Son aylarda, meme’lerden esinlenen kripto paralar büyük ilgi gördü. Bazıları meteorik yükselişler yaşarken diğerleri keskin düşüşlerle karşı karşıya kaldı..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*