DOGE, LTC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

DOGE, LTC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin ve belirli altcoinlerin daha düşük seviyelerden alıcı bulması olumlu havanın arttığını gösteriyor. Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’lerde kısa vadeli bir yükseliş hareketinin başlangıcını işaret etmek için geçilmesi gereken önemli direnç seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin hala 30.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Üst dirence yakın sıkı bir konsolidasyon olumlu bir işaret. Bununla birlikte, bunun üzerine çıkılamaması kısa vadeli likidasyonlara neden olabilir. Ancak, sığ bir geri çekilme bir trend değişikliği olarak değerlendirilmemeli. Çünkü çoğu zaman boğalar yeniden toparlanmak ve dirence başka bir saldırı başlatmak için bir adım geri atar. Bariyer aşılırsa, pozitif momentum yeniden yükselişe geçer. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bir AMA oturumunda Bitcoin’in 2024’teki yarılanmasının ardından bir boğa yılına tanık olabileceğini söyledi. CZ, BlackRock’ın kripto para birimlerine girmesinin sektör için “son derece faydalı” olacağını da sözlerine ekledi.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

BlackRock CEO’su Larry Fink, 5 Temmuz’da Fox Business ile yaptığı bir röportajda Bitcoin hakkında olumlu yorumlar yaptı. Fink, Bitcoin’in “herhangi bir para birimine dayanmayan uluslararası bir varlık” olduğunu ve yatırımcıların bunu enflasyona veya para birimi devalüasyonuna karşı bir koruma olarak kullanabileceğini söyledi.

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 6 Temmuz’da bir kez daha 31.000 doların üzerine çıktı. Ancak ralli ayıların güçlü satış baskısıyla karşılaştı. Bu da fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) 29.763 dolar seviyesine çekti.

Boğalar lehine olumlu bir işaret, BTC’nin 20 günlük EMA’dan toparlanmış olması. Bu, traderların küçük düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördükleri olumlu bir duyguyu gösteriyor. Bu da 31.000 ila 31.500 dolar direnç bölgesinin üzerinde bir ralli olasılığını artırıyor. Bu gerçekleşirse, BTC’nin 40.000 dolara doğru yukarı doğru bir yürüyüş başlatması mümkün. Ayılar yukarı hareketi 32.400 dolarda durdurmaya çalışacak. Ancak alıcıların buldozerle yollarını açması muhtemel. Tersine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların üstünlüğü ele geçirdiğini gösterecektir. BTC’nin daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) olan 27,971 dolara düşmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 6 Temmuz mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların agresif bir şekilde psikolojik direnci 2.000 dolar seviyesinde koruduğunu gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (1.837dolar) altına düşürürse, kısa vadeli avantaj ayıların lehine olacak. ETH’nin daha sonra 1.626 dolara doğru inmesi mümkün. Aksine, fiyat mevcut seviyeden yukarı döner ve 20 günlük EMA’nın (1.872 dolar) üzerinde kalırsa, 50 günlük SMA’da güçlü bir alım önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar 2.000 doların üzerine çıkarmaya çalışacak.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB son birkaç gündür 257 dolar ile 220 dolar arasında konsolide oluyor. Bu durum, boğalar düşüşleri satın alırken ayıların satış yapmak için rahatlama rallilerini kullandığını gösteriyor.

Düşen 20 günlük EMA (242 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 220 dolarlık önemli desteğe çekmeye çalışacak. Boğaların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor. Yukarı yönde, boğaların sürekli bir toparlanmanın başladığını göstermek için fiyatı 257 doların üzerine çıkarması gerekecek. 265 dolar seviyesinin bir bariyer görevi görmesi mümkün. Ancak aşması muhtemel. BNB’nin daha sonra 280 dolara yükselmesi olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür 20 günlük EMA (0,48 dolar) ile 0,45 dolarlık yatay destek arasında işlem görüyor. Bu, ayıların mitinglerde satış yaptığını, ancak arzın daha düşük seviyelerde toplandığını gösteriyor.

Bu dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi olası değil. Ayrıca, bir kırılma ile sonuçlanabilir. Eğer 0,45 dolarlık destek kırılırsa, ayılar bu avantajın üzerine inşa etmeye çalışacak. Böylece, fiyatı 0,41 dolarlık bir sonraki güçlü desteğe çekecekler. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yukarı dönerse, boğalar hareketli ortalamalardaki engelin üstesinden gelmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, XRP’nin 0,56 dolara doğru yürüyüşüne başlaması olası.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA son birkaç gündür 0,30 dolar ile 0,24 dolar arasında işlem görüyor. Genel olarak, bir aralık içinde, traderlar desteğin yakınında satın alır ve dirence yakın satarlar.

Yatırımcılar ADA’da tam da bunu yaptı ve 0,30 dolardan satış yaptı. Boğalar yükseliş trendi çizgisindeki düşüşü durdurmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyeden veya yükseliş trendi çizgisinden yukarı dönerse, boğalar bir kez daha 0,30 dolarlık genel engeli aşmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, ADA’nın 0,38 dolara doğru bir yükseliş başlatması olası. 50 günlük SMA’nın (0,31 dolar) bir bariyer görevi görmesi olası. Ancak, bunu aşması muhtemel. Aksine, yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma, 0,25 dolarlık desteğe potansiyel bir düşüş için kapıları açabilir.

DOGE, SOL, LTC, MATIC ve DOT analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE’nin 4 Temmuz’da 0,07 dolarlık genel direncin üzerine çıkamadı. Bunun da kısa vadeli DOGE boğalarını kâr rezervasyonunu çekmiş olması mümkün.

Bu da fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerek DOGE fiyatının birkaç gün daha 0,07 ila 0,06 dolar aralığında sıkışıp kalabileceğinin sinyalini verdi. Düz 20 günlük EMA (0,07 dolar) ve orta noktanın hemen altındaki RSI da menzile bağlı bir hareket olduğunu gösteriyor. Boğaların kontrolü ele geçirmek için DOGE fiyatını 0,07 dolarlık genel direncin üzerine itmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bunun da 0,08 dolara ve ardından 0,10 dolara yükselişin önünü açması olası. DOGE’nin aşağı yönde, 0,06 doların altına inmesi aşağı yönlü hareketi devam ettirir. DOGE fiyatının daha sonra 0,05 dolara düşmesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 5 Temmuz’da 50 günlük SMA’dan (18,34 dolar) sıçradı. Böylece, her küçük düşüşün satın alındığını gösterdi. Boğalar fiyatı düşüş trend çizgisinin üzerine itti. Bu da kısa vadeli düzeltici aşamanın muhtemelen sona erdiğini gösterdi.

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamlamak üzere. Ayrıca, RSI aşırı alım bölgesine yakın. Bu, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı düşüş trend çizgisinin üzerinde tutmaya devam ederse SOL’un 24 dolara yükselmesi mümkün. Böyle bir hareket, SOL’un 15,28 dolar ile 27,12 dolar arasında bir aralığa bağlı olduğunu gösterecektir. Ayılar üstünlüğü ele geçirmek istiyorsa, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmek zorunda kalacaklar. Bu durum agresif boğaları hazırlıksız yakalayabilir ve 16,18 ila 15,28 dolar arasındaki güçlü destek bölgesine düşüşle sonuçlanabilir.

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Boğalar 5 ve 6 Temmuz’da LTC’yi 106 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak mum çubuklarındaki uzun fitil ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor.

LTC, dikkat edilmesi gereken önemli bir destek seviyesi olan 20 günlük EMA’ya (94 dolar) düştü. Fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, boğalar 106 dolardaki genel engeli aşmak için bir girişimde daha bulunacak. Ancak, ayıların başka planları olması muhtemel. Rallileri satmaya ve çifti 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, satışların yoğunlaşmacı ve LTC’nin 50 günlük SMA’ya (89 dolar) daha da kayması mümkün.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC, 6 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (0,67dolar) altına düşerek kapandı. Bu da ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

Ayılar, fiyatı yükseliş trend çizgisinin altına çekerek agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, yükselen üçgen formasyonu geçersiz hale gelecektir. Bunun da birkaç kısa vadeli boğanın durmasını tetiklemesi olası. MATIC’in daha sonra 0,60 dolara ve ardından 0,55 dolara düşmesi mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat yükseliş trend çizgisinden toparlanırsa, boğalar tekrar yukarı hareketi sürdürmeye çalışacaktır. Kırılma ve 50 günlük SMA’nın (0,74 dolar) üzerinde bir kapanış, 0,88 dolarlık formasyon hedefine doğru yolculuğu başlatabilir.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 6 Temmuz mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların gün içi rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamaların altına düştü. Ancak boğalar düşüşü durdurmaya çalışıyor.

Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktaya yakın. Bu durum arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. DOT’un birkaç gün boyunca 4,74 dolar ile 5,64 dolar arasında gidip gelmesi mümkün. İlk güç işareti 5,15 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösterecektir. Boğalar daha sonra DOT’u tekrar 5,64 dolara çıkarmaya çalışacak. Aşağı yönde, 4,74 doların altına inmesi muhtemelen avantajı ayıların lehine çevirecektir.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir