Doğu Ekspresi’nde Kurban Bayramı yoğunluğu

Doğu Ekspresi’nde Kurban Bayramı yoğunluğu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ’nin en uzun rotalarından olan Doğu Ekspresi’nde Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Ankara’dan hareket edip Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergâhını izleyen tren, 1310 kilometre yol kat ettikten sonra son durağı Kars’a ulaşıyor.

Güzergâhında rengarenk çiçeklerin yer aldığı arazilerin yanı sıra orman, dere, akarsu ve derin kanyonların manzarasını yolcularına sunan Doğu Ekspresi ile her gün Kars-Ankara arasında karşılıklı sefer düzenleniyor.

‘AYNI RAHATLIĞI OTOBÜSTE BULAMAM’

Yeşile bürünen Kars Ovası’ndaki çiçekler arasında Ankara’ya giden Doğu Ekspresi treni dron ile görüntülendi.

Yolculardan Muhammed Yayla, tatil dolayısıyla memleketine gideceğini bildirerek, “Bayram tatil dolayısıyla gidiyorum, dönerken yine trenle geleceğim. 9 günlük tatil boyunca keyifli zaman geçireceğim. Herkese hayırlı bayramlar.” dedi.

Hayrettin Gençalp ise treni diğer araçlardan daha rahat bulduğunu ve bu nedenle seyahatleri trenle yaptığını anlatarak, “Özlem gidermek, ailemle görüşmek ve bayramı geçirmek için İzmir’e gidiyorum. Tren çok rahat, benim gibi emekliler için çok iyi. Uyuya uyuya gidebiliyorum, aynı rahatlığı otobüste bulamam” diye konuştu. (AA)

Kurbanlıklarını pazara tren rayları üzerinden getirmeye çalışan besici İsmail Kaya, Kars-Ankara seferini yapan Doğu Ekspresi’nin geçişine denk geldi.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir