FETÖ üyesi suçlamasıyla yargılanan şahsa 7 yıl 11 ay hapis

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, “silahlı terör örgütüne üye olmak” gerekçesiyle tutuklanan S.Ö. isimli şahsın yargılanmasına devam edildi. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, sanık S.Ö. ile avukatı hazır bulundu. Karardan önce son sözleri sorulan sanık hakkındaki suçlamaları reddederek beraatini istedi.

“İSİM BENZERLİĞİ YADA YANLIŞ TEŞHİS YAPILDI”

Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen S.Ö. “Benim olayla bir ilgim yok. Örgüt muhtemelen yargı ve emniyet mensuplarını hedefinden saptırmak için, özellikle üst düzey yöneticiler konusunda daha önceden tespit ettiği kişileri hedeflerine koyup, eğer yakalanırsak ‘bunlar bizim emrimizde’ demeleri için bilgilerimi aldılar. Her türlü delilleri topladık, bu konuda herhangi gibi bir şüphe kalmadı diye düşünüyorum” dedi.

Daha sonra kararını açıklayan Kararını açıklayan mahkeme heyeti, S.Ö.’ yü ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*