IBM Türkiye’nin yeni genel müdürü Işıl Kılınç Gürtuna oldu

IBM Türkiye’nin yeni genel müdürü Işıl Kılınç Gürtuna oldu

IBM, Işıl Kılınç Gürtuna’nın IBM Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu. 2019 yılından beri IBM Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Volkan Sözmen ise, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Teknoloji Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine başladı. Her iki atama kararı da hemen geçerli olacak şekilde uygulanacak.

Teknoloji ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerin, satış, iş geliştirme, finansal hizmetler ve danışmanlık gibi alanlarında yönetim rolleri üstlenen Gürtuna, 20 yılı aşkın güçlü bir özgeçmişe sahip. 2019 yılında IBM’de Dijital Satış Lideri olarak görevine başlayan Gürtuna, daha sonra hibrit bulut ve gelişmiş yapay zeka teknolojilerinin benimsenmesi hedefine öncülük ederek Türkiye’deki iş ortağı ekosisteminin yönetimini üstlendi. Müşteri odaklı yaklaşımı, dayanıklılığı ve büyüme zihniyetini ön planda tutan Gürtuna, genel müdür sorumluluğu öncesinde ise IBM Türkiye’nin Teknoloji İş Biriminden sorumlu Ülke Lideri olarak görev yaptı. Bu yeni görevinde Gürtuna, Türkiye operasyonlarından, IBM’in hibrit bulut ve yapay zeka teknolojilerinin daha da yaygınlaştırılmasından ve müşterinin dijital ayak izinin genişletilmesinden sorumlu olacak.

20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Volkan Sözmen, zengin bir satış ve teknoloji uzmanlığı ile derin sektör bilgisi getireceği yeni görevinde, bütünleşik bir teknoloji stratejisine liderlik edecek. Sözmen, yeni görevinde başarılı müşteri ortaklıklarını yönlendirmekten, Türkiye’yi de kapsayan Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde IBM genelindeki teknoloji ayak izini genişletmekten sorumlu olacak.

patronlardunyasi.com

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir