İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay!

Önümüzdeki hafta, bir dizi önemli ekonomik olay ve kripto para birimi güncellemesi finansal manzarayı şekillendirecek. İşte Bitcoin ve altcoinler için dikkat edilmesi gereken önemli olayların ve gelişmelerin bir listesi.

Bu hafta Bitcoin ve altcoinleri neler bekliyor?

Federal Açık Piyasa Komitesi’nden (FOMC) birkaç etkili isim 10 Temmuz Pazartesi gününden itibaren sahne alacak. FOMC Üyesi Daly’nin 17:30’da, FOMC Üyesi Mester’in 18:00’de ve FOMC Üyesi Bostic’in 19:00’da konuşma yapması planlanıyor. Bu konuşmaların komitenin para politikasına ilişkin duruşu hakkında fikir vermesi beklenmekte. Kripto para birimleri alanında, aynı gün Constellation (DAG) IntegrationNet’i piyasaya sürecek. Yani, kullanıcılar için yeni bir platform sunacak. Ayrıca Qredo (QRDO), bir güncelleme yayınlayacak.

11 Temmuz Salı günü, FOMC Üyesi Bullard saat 16:00’da bir konuşma yaparak komitenin para politikası görünümü hakkında daha fazla perspektif sunacak. Ayrıca Hedera (HBAR), platformun istikrarını güçlendirmeyi amaçlayan bir Güvenlik Modeli Güncellemesi içeren Mainnet V0.39’u yayınlayacak.

Özellikle Çarşamba günü kritik

12 Temmuz Çarşamba günü ise oldukça kritik. Zira TÜFE verileri ortaya çıkacak. Piyasa katılımcıları saat 15:30’da açıklanacak olan ABD Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık verilerini yakından takip edecek. Analistler, bir önceki ayın %0,4’lük artışından biraz daha düşük olan %0,3’lük bir artış bekliyor. Eş zamanlı olarak, ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Yıllık verisi yayınlanacak ve bir önceki %4,0’lık artıştan düşüşle %3,1’lik bir artış tahmin ediliyor. Günün ilerleyen saatlerinde, FOMC Üyesi Kashkari saat 16:45’te bir konuşma yapacak ve ardından saat 21:00’de ABD genelindeki ekonomik koşullara genel bir bakış sunan FED Bej Kitabı yayınlanacak. Ayrıca Kava (KAVA), platformlarında önemli bir güncelleme olan Kava 14’ü tanıtacak. Ayrıca Aptos (APT), 32 milyon dolarlık coin’in kilit açılımını gerçekleştirecek.

13 Temmuz Perşembe günü, saat 15:30’da ABD İlk İşsizlik Başvuruları verisi açıklanacak ve beklentiler 249.000 ile bir önceki haftaki 248.000’den biraz daha yüksek olacak. Ayrıca, ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) Aylık verileri açıklanacak olup, bir önceki %0,3’lük düşüşün ardından %0,2’lik bir artış beklenmektedir. Günün ilerleyen saatlerinde ABD FED Bilanço verileri de açıklanacak. Haftayı tamamlarken, 14 Temmuz Cuma günü ABD Michigan Beklentileri açıklanacak. 15 Temmuz Cumartesi günü, IMX, 12.6 milyon dolarlık coinin kilidini açacak. 16 Temmuz Pazar günü MultiversX (EGLD), proje için önemli bir kilometre taşını işaret eden Hatom Mainnet’ini başlatacak.

Piyasa katılımcıları, çeşitli sektörler ve yatırım stratejileri üzerinde etkileri olabileceğinden, hafta boyunca bu gelişmeleri yakından takip edecek. Küresel ekonomi toparlanmaya devam ederken, bu olaylar gelecekteki eğilimleri ve yatırımcı duyarlılığını şekillendirmede önemli bir rol oynayacaktır.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir