Necati Özkan: Ülkede köklü değişim isteyen herkes için seçim güvenliği ile ilgili sorumluluk almaktan daha hayati bir görev yok

Yerel seçimler döneminde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun kampanya direktörlüğünü yapan, yazar ve siyasi danışman Necati Özkan, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlere iki ay kaldığını belirterek, “Muhalefet bileşenlerinin ekonomik türbülanstan nasıl çıkarılacağımızı, yıkılan kentlerimizin nasıl yeniden inşa edileceğini ve her kesimden seçmenin hayatının nasıl iyileştireceğini anlatacak inandırıcı bir hikâye yaratması gerekir. Bu yapılabilirse seçime iki ay kala hala kararsız olan veya sandığa gitmeyeceğini ifade eden yüzde 20’ye yakın seçmen kesiminden yüzde 4-5’lik bir bölüm ikna ve motive edilebilir” diye yazdı.

Ülkede değişim isteyen herkesin seçim güvenliği ile ilgili sorumluluk alması gerektiğini kaydeden Özkan, “Her ne kadar siyasiler tersini söylese de bilinsin ki metropollerde ve büyük illerde dahi partilerin gücü sandık güvenliğini sağlamaya yetmiyor. Bu nedenle başta kırsal kesimler olmak üzere tüm seçim çevrelerinde seçim güvenliğinin gönüllü vatandaşlar eliyle sağlanmasından başka çare yok” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*