Trump: Seçilirsem komünist ve Marksistler ABD’ye giremeyecek

Trump: Seçilirsem komünist ve Marksistler ABD’ye giremeyecek

Eski ABD Başkanı Donald Trump seçildiğinde komünist ve Marksistlerin ülkeye girişini yasaklayacağını, ülkedeki komünistlere yönelik kısıtlayıcı yeni bir yasa olması gerektiğini öne sürdü.

Eski ABD Devlet Başkanı Donald Trump, İnanç ve Özgürlük Koalisyonu’nun Washington’daki konferansında yaptığı konuşmada, seçilmesi durumunda “Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 212 (f) maddesini” kullanarak, komünist ve Marksistlerin ülkeye girişini engelleyeceğini kaydetti.

ABD’ye gelenlerin “ülkeyi sevmesi” gerektiğini kaydeden Trump, “ideolojik grupları ülkeden uzak tutacaklarını” dile getirdi.

Donald Trump, ABD’de yaşayan komünist ve Marksistlere yönelik kısıtlayıcı “yeni bir yasa” olması gerektiğini öne sürdü.

Washington DC merkezli bir düşünce kuruluşu olan Göçmenlik Çalışmaları Merkezi üyesi Andrew Arthur, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, halihazırda ABD göçmenlik yasasının Komünist Parti üyesi kişilerin vatandaşlık veya yeşil kart sahibi olmasını yasakladığını belirtti.

Arthur, Trump’ın konuşmasında atıf yaptığı Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 212 (f) maddesinin ayrıntılarına değinerek, komünist ve Marksistlerin ülkeye girişlerinin engellenmesi için maddedeki “ABD’nin çıkarlarına zarar verecekse” ifadesinden yola çıkılmak istendiğini aktardı.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir