Yüklü Satış Yapan Balina, Borsalara Altcoin Taşıyor!

Yüklü Satış Yapan Balina, Borsalara Altcoin Taşıyor!

MakerDAO ve Maker Protocol’ün yönetim tokenı olan Maker, bugün fiyatında ani bir artışa tanık oldu. Altcoin, gün içinde yaklaşık yüzde 20 oranında yükseldi. Değerdeki bu dramatik değişim, öncelikle risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) ve CMS Holdings’in son faaliyetlerine bağlandı.

Altcoin muazzam bir artış gösterdi, balinalar coin taşıyor!

Andreessen Horowitz’i (a16z) çeşitli teknoloji şirketlerine yaptığı önemli yatırımlarla tanıyoruz. Bugün erken saatlerde a16z, kripto para borsası Coinbase’e MKR taşımaya başladı. Muhtemelen bu transferin arka planında satış vardı. On-chain izlemem platformu Lookonchain, a16z’nin yaklaşık 12,6 milyon dolar değerinde 12.864 MKR yatırdığını bildirdi. Firma 6.900 MKR’yi (8 milyon dolar) daha yeni bir adrese transfer etti. Ayrıca, tokenleri bir borsaya yatırmayı tercih etti. Bu arada, a16z, yaklaşık 14,4 milyon dolar değerinde 12.396 MKR tokenına sahipti.

Eş zamanlı olarak, Blockchain ve merkezi olmayan finans (DeFi) odaklı özel bir yatırım şirketi olan CMS Holdings, yakın zamanda biriktirdiği MKR varlıklarını azalttı. Firma, dalgalanmadan iki saat önce Binance’e 525 MKR (yaklaşık 614.000 dolar değerinde) yatırdı. CMS Holdings daha önce Binance ve Bitget’ten ortalama 793 dolar fiyatla 1.325 MKR (1,54 milyon dolar) almıştı. Firma şu anda, kabaca 936.000 dolar değerinde 800 MKR tutuyor.

Bu gelişmelerin ardından a16z, kaldığı yerden devam etti. Lookonchain’in bildirdiğine göre firma, Coinbase’e 1.500 MKR daha taşıdı. Konuya ilişkin olarak Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

a16z 1 saat önce Coinbase’e tekrar 1.500 MKR (1,73M dolar) yatırdı. Başka bir balina 4,210 MKR (4.85M dolar) stake etmedi ve 4 saat önce tüm MKR’yi Binance’e yatırdı. Balina, Binance’ten 758 dolar fiyattan 4.210 (o sırada 3,19 milyon dolar) biriktirdi. Böylece, karı yaklaşık 1,66 milyon dolar oldu.

Fiyat artışının arkasında ne var?

Bu etkili piyasa oyuncularının varlıklarındaki bu ani değişim, muhtemelen MKR’nin fiyatındaki artışa katkı sağladı. Büyük miktarlarda MKR satıldıkça, piyasa tepki göstererek işlem hacminin artmasına ve ardından fiyat artışına yol açtı. Uzmanlara göre, ileriye bakıldığında, MKR’nin fiyatındaki bu ani artış iki şekilde değerlendirilebilir. Bir yandan, a16z ve CMS Holdings gibi büyük ölçekli yatırımcıların faaliyetleri MKR’ye daha fazla dikkat çekerek potansiyel olarak yeni alıcıların ilgisini çekecek ve fiyatın daha da yükselmesine neden olacak. Ancak, bu kuruluşların varlıklarını azaltma kararının, token’ın uzun vadeli değeri hakkında soru işaretleri yaratması olası.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir