Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yapay zeka mesajı: Teknolojileri hayatımızın her alanını etkiliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yapay zeka mesajı: Teknolojileri hayatımızın her alanını etkiliyor

DHA

Recep Tayyip Erdoğan, yoğun diplomasi trafiği sürdürüyor…

Bu kapsamda çalışmalarına sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9’uncu Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödül Töreni’ne video mesaj gönderdi.

Ödül töreni, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından ‘Sağlıkta Yapay Zeka’ ana temasıyla düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise mesajına herkese selamlarını ileterek başladı.

“Büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştığı video mesajda, şu ifadelere yer verdi:

9’uncu Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Toplantımıza yurt dışından iştirak eden katılımcılara, ülkemize ve güzel İstanbulumuza hoş geldiniz diyorum.

Türk Devletleri Teşkilatı bünyesindeki her çalışmamıza büyük önem ve kıymet atfediyoruz. Türk Dünyası olarak iş birliğimizi sağlıktan savunmaya, eğitimden enerjiye uzanan geniş bir alanda sürekli geliştiriyoruz.

Türk Cumhuriyetlerindeki kardeşlerimizin, milletimizle 6 Şubat depremleri sonrasında sergilediği dayanışmasını asla unutmadık, unutmayacağız. Aramızdaki kardeşlik ruhunu sağlam tuttukça çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

“Yapay zeka teknolojileri hayatımızın her alanını etkilemekte”

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Bu sene 9’uncusu düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı, sağlık alanındaki iş birliği potansiyelimizin tam anlamıyla harekete geçirilmesi noktasında çok önemli roller üstlenmektedir.

Giderek büyüyen ve 2030 yılında 1,5 trilyon dolarlık pazara erişeceği anlaşılan yapay zeka teknolojileri hayatımızın her alanını etkilemektedir. Sağlıkta Yapay Zeka teması altında yapılacak sunum ve tartışmaların hepimizin ufkunu açacağı muhakkaktır. Her birinize bu doğrultuda gösterdiğiniz ve göstereceğiniz gayretler için şimdiden şükranlarımı sunuyorum.

Kurultay ile eş zamanlı olarak her yıl sağlık alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren bilim insanlarımızı ödüllendiriyoruz. Nobel Ödüllü bilim adamımız Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismine ithaf edilerek verilen ödül sahiplerini canıgönülden tebrik ediyorum.

Türk Devletlerinden gelen misafirlerimize, ülkelerine döndüklerinde tüm kardeşlerimize selam ve muhabbetlerimizi iletmelerini istirham ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir