İsrail’in Han Yunus’a saldırısında 15 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail’in Han Yunus’a saldırısında 15 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail-Filistin çatışmalarının 21’inci gününde, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan Han Yunus kentinde sivillerin evlerini hedef aldığı saldırıda en az 15 Filistinli hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun saldırılarının gece boyunca sürdüğü belirtildi. İsrail savaş uçakları, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinde Filistinlilere ait evleri hedef aldı. Haberde, İsrail savaş gemileri ile savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine saldırılarını sürdürdüğü bildirildi.

BİR GAZETECİ DAHA ÖLDÜRÜLDÜ

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Han Yunus kentinde Filistinli gazeteci Yasir Ebu Namus ailesinin evini de hedef aldı. Hava saldırısında gazeteci Ebu Namus ve annesinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

İSRAİL ORDUSU BATI ŞERİA’DA BASKIN DÜZENLEDİ: 2 ÖLÜ

İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin ve Nablus kentine çok sayıda askerle düzenlediği baskında da iki Filistinli hayatını kaybetti, 12 Filistinli yaralandı.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail askerlerinin Cenin baskınında gerçek mermi ile ateş açtığı Abdullah Besam Ebul Heyca ve Eyser Muhammed el-Amir adında iki Filistinli öldü. Sağlık kaynakları baskınlarda 12 Filistinlinin yaralandığını duyurdu.

BASKIN SONRASI ÇATIŞMA ÇIKTI

AA muhabirinin görgü tanıklarından aldığı bilgiye göre, buldozerler ve çok sayıda askeri araçla İsrail askerleri gece saatlerinde Cenin kentine baskın düzenledi. Baskınla eşzamanlı olarak da İsrail uçakları Cenin semalarında uçuş gerçekleştirdi. İsrail askerleri ile baskına tepki gösteren Filistin direniş grupları arasında çatışmalar çıktı. Yerel kaynaklar ayrıca İsrail askerlerinin Batı Şeria’nın Nablus kentine da baskınlar düzenlediğini belirtti. Baskın sırasında İsrail askerleri ile Filistinler arasında çatışmalar yaşandı.

EL EBYAD CAMİSİ YIKILDI

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Gazze Şeridi’nin batısındaki Şatı Mülteci Kampı’ndaki El Ebyad Camisi’ne düzenlenen hava saldırısı sonucu ölen ve yaralananlar oldu. Birkaç füzeyle hedef alınan El Ebyad Camii yıkıldı. İsrail savaş uçakları ayrıca Han Yunus, Eş-Şati Mülteci Kampı ve kentin çeşitli bölgelerinde sivillerin evlerini hedef aldı. (DIŞ HABERLER)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir