Yeni Nesil Bomba Gibi: Gelin Arabasının Önünü Pos Cihazıyla Kestiler!

Yeni Nesil Bomba Gibi: Gelin Arabasının Önünü Pos Cihazıyla Kestiler!

Evlilik sürecinde birbirinden farklı adetlerimiz var bildiğiniz gibi. Bunlardan bir tanesi de düğüne giden gelin arabasının önünü kesip para zarfı almak. Esenyurt’ta gelin arabasının önünü kesen bir çocuk, zarfı ve nakit parası olmayan damattan öyle bir yöntemle para aldı ki, görenler kahkahalara boğuldu.

Gelin arabası önü kesmek yıllardır gördüğümüz ve kahkahalarla güldüğümüz bir gelenek haline geldi.

Yoldan geçen gelin arabasını tanıyan, tanımayan herkes önünü kesip para zarfı almayı bekliyor. Elbette eskiden daha yaygın olan bu durum, artık gelinlerin ve damatların zarf hazırlamayı bırakmasıyla azaldı.

Hatta durum öyle bir hal aldı ki, gelin arabasından zarf alana kadar yola okey masası kuranlar TikTok’ta viral hale geldi.

Bunu büyük bir eğlenceye dönüştürenler tabii ki gelin ve damadın arkadaşları oluyor.

Yine de para zarflarının en büyük talipleri çocuklar.

Mahallelerden geçerken önlerini kesen küçük çocuklar için ufak hediyeler hazırlamaya devam edenler var. Fakat dediğimiz gibi, bunu yapanlar bir hayli azalmış durumda.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Esenyurt’ta da böyle bir durum yaşandı. Damadın nakit parası olmadığını gören ufaklığın pos cihazı çıkartması herkese kahkaha attırdı.

Esenyurt Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinden geçen gelin arabası, enteresan bir olayla karşı karşıya kaldı. Markette çırak olarak çalışan küçük bir çocuk, dükkana gelen müşterinin damat olduğunu anlayınca kendisinden bahşiş istedi. Nakit parası olmadığını söyleyen damat marketten ayrıldı fakat, küçük çocuk peşini bırakmadı. Çalıştığı yerin pos cihazını alarak gelin arabasının önünü kesen çocuk, aracın hareket etmesine izin vermeyerek bahşişini aldı.

Damatın kredi kartından 30 TL çekti!

Pos cihazını uzatıp 30 TL bahşiş isteyen çocuk, kredi kartını okutmasını istedi. Damat ise kredi kartını okuttu ve geç kaldığını söyleyerek gitmek istedi. Fakat çırak, pos cihazı onay verene kadar damatı bırakmadı.

O anlar kameralara böyle yansıdı:

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir